743 COCONUT ST SE

PALM BAY, Florida 32909 · Brevard County · Parcel 29 3708-GL-436-13

$165 460
Assessed Value
$312 120
Market Value
Annual Tax
$140 460
Taxable Value
Ownership
OwnerSims Patricia
Mailing Address743 SE Coconut ST Palm Bay FL 32909
Property Details
Year Built2024
Living Area2 712 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$42 500
Building Value$269 620
Just (Market) Value$312 120
Assessed Value$165 460
Exemptions-$50 722
Taxable Value$140 460
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $390 000 01